Sayısal Loto 28 Aralık 2013 Sonuçları

Milli Piyango idaresince düzenlenen

 

28 Aralık 2013 Sayısal Lotonun Sonuçları açıklandı

 

Sayısal Loto 28 Aralık 2013 Sonuçları
 

6 bilen kişi sayısı : 1 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 6.718.017,85 TL
5 bilen kişi sayısı : 218 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.631,20 TL
4 bilen kişi sayısı : 13.936 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 43,35 TL
3 bilen kişi sayısı : 288.074 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 5,80 TL

 
28 Aralık 2013 sayısal loto çekilişi, 28 Aralık 2013 sayısal loto sonuç, 28 Aralık 2013 saysal loto, 28 Aralık 2013 sayısal loto çekiliş,

sayısal loto ne zaman.?
sayısal loto nedir
sayısal loto ne zaman çekiliyor.?
sayısal loto açıklandı mı.?
sayısal loto saat kaçta açıklanıyor.?

Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu. Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu öğren. Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu online…

Milli Piyango İdaresi’nin düzenlediği Sayısal Loto çekilişi 28 Aralık 2013 cumartesi sonuçları belli oldu. 28 Aralık 2013 cumartesi Sayısal Loto sonuçları kazanan numaralar online sitemizde mevcuttur. Milli piyango idaresinin düzenlediği şans oyunlarını en hızlı şekilde siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. 28 Aralık 2013 cumartesi Sayısal Loto sonuçlarına istinaden talihli numaralarla kim ne kadar kazandı? Bu şanslı numaralar haberdar.com’da yayınlandı.

Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr)

Sayısal Lotonın tarihli bu haftaki çekilişi yapıldı. Sayısal Loto 28 Aralık 2013 cumartesi tarihli çekilişi Şanslı numaralarını öğrenmek için en doğru yerdesiniz, millipiyango.gov.tr Sayısal Loto sonuçları öğren Bilet Sorgula milli piyango, Sayısal Loto, Sayısal Loto sonuçları öğren, Sayısal Loto sonuçları tıkla öğren, milli piyango Sayısal Loto sonuçları tıkla oku, milli piyango sonuçları tıkla bilet sorgula, bilet sorgulama, milli piyango

Sayısal loto sonuçları Milli piyango idaresi Genel müdürlüğünce akşam saatlerinde gerçekleşecektir. Yeni haftaya dair Sayısal loto numaraları ve rakamları açıklanacaktır. Sayısal loto hakkında detaylar. Sayısal loto sonuçları Milli piyango idaresi Genel müdürlüğünce akşam saatlerinde gerçekleşecektir. Yeni haftaya dair Sayısal loto numaraları ve rakamları açıklanacaktır. Sayısal loto hakkında detaylar.

28 Aralık Cumartesi günü ve Sayısal loto talihlileri için yeni bir hafta çekilişi gerçekleşecek.

Sayısal loto çekilişi bu hafta sonuçları açıklandığı an MPİ ile beraber web sayfamız üzerinde olacaktır sonuçlar.

Geçen haftanın sayısal loto sonuçları geliyor şimdi.

Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, bir milyon 544 bin 545 lira gelecek haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen 172 kişi 3 bin 782 lira 55′er kuruş, Sayısal Loto çekilişinde 4 bilen 11 bin 246 kişi 44 lira 5′şer kuruş, Sayısal Loto çekilişinde 3 bilen 227 bin 115 kişi 6 lira 5′er kuruş ikramiye alacak.

Sayısal Loto çekilişinde, toplam 2 milyon 520 bin 30 lira 65 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Sayısal Loto çekilişinde hasılattan KDV olarak bir milyon 615 bin 575 lira 9 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 903 bin 239 lira 17 kuruş kamuya aktarılacak.

Ve sayısal loto nasıl bir oyundur nasıl oynanır

katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto’da devir işlemleri

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto oyun planında dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Henüz yorum yok.